Korduma kippuvad küsimused

Siit saate teada, milliseid küsimusi esitatakse kõige sagedamini Rennie® (kaltsiumkarbonaat, magneesiumkarbonaat) ja antatsiidide kohta. 

Meie veebilehelt leiate rohkesti teavet erinevate mao ülihappesusest tingitud seisundite kohta.
 

    Rennie® (kaltsiumkarbonaat, magneesiumkarbonaat) sisaldab kahte antatsiidi, mis toimivad lokaalselt teie maos. Need toimeained neutraliseerivad liigse maohappe ja aitavad seeläbi vabaneda kõrvetistest ja teistest mao ülihappesusest tingitud sümptomitest. 

    Rennie® (kaltsiumkarbonaat, magneesiumkarbonaat) närimistabletid sobivad täiskasvanutele ja üle 12-aastastele lastele. Ravimit ei tohi kasutada alla 12-aastastel lastel.

    Ei, Rennie® (kaltsiumkarbonaat, magneesiumkarbonaat) närimistabletid ei sisalda aspartaami.

    Jah, Rennie® (kaltsiumkarbonaat, magneesiumkarbonaat) närimistabletid sobivad taimetoitlastele.

    Jah, Rennie® (kaltsiumkarbonaat, magneesiumkarbonaat) närimistabletid sobivad veganitele.

    Rennie’t (kaltsiumkarbonaat, magneesiumkarbonaat) tohib kasutada raseduse ajal esinevate kõrvetiste korral, kui võtate seda ravimit infolehes ettenähtud viisil. Raseduse ajal tuleb enne mis tahes ravimite võtmist pidada nõu oma arsti või apteekriga.

    Rennie’t (kaltsiumkarbonaat, magneesiumkarbonaat) võib kasutada rinnaga toitmise ajal, kui võtate seda ravimit infolehes ettenähtud viisil.

    Rennie® (kaltsiumkarbonaat, magneesiumkarbonaat) on saadaval apteekides.

    Klõpsake siia ostukoha leidmiseks

    Jah, närimistabletid sisaldavad väheses koguses suhkrut. 

    Diabeetikutel palume nõu saamiseks ühendust võtta oma arstiga.

    Ööpäevas võib kasutada maksimaalselt 11 närimistabletti.  

    Rennie®

    Rennie® Orange

    Jah, Rennie’t (kaltsiumkarbonaat, magneesiumkarbonaat) tohib vajadusel võtta öösel neutraliseerimaks liigsest maohappest tingitud ebamugavustunnet.

      Antatsiid on aine, mis neutraliseerib maohapet.

      Antatsiidid üksnes leevendavad kõrvetiste, seedehäirete või refluksi sümptomeid, mitte ei ravi probleemiallikat. Kui teie sümptomid püsivad kauem kui 7 päeva, peate probleemi põhjuse väljaselgitamiseks pöörduma perearsti poole. 

      Perearst saab üle vaadata teie elustiili ja ravimid mida kasutate. Ta võib soovitada teil jätkata antatsiidide kasutamist, pakkuda teile mõnda muud ravimit või suunata teid vajadusel eriarsti juurde.   

      Kuigi inimesed kasutavad neid mõisteid sageli segiläbi, on kõrvetised ja seedehäired siiski erinevad seisundid. 

      Kõrvetised on üks seedehäirete sümptomitest. Kõrvetised tekitavad põletus- või kuumustunnet, mis saab alguse rinnust või kurgust ning avaldub lainetena. Enamasti juhtub see siis, kui maohape liigub maost üles söögitorusse ja kõrgemalegi, põhjustades valu ning ebamugavustunnet. 

      Mis on seedehäire? See tähendab sõna otseses mõttes „mitte efektiivset seedimist“. Seda mõistet kasutatakse sümptomite puhul, mille alla kuuluvad kõrvetised, aga ka mis tahes muud valu või ebamugavustunde aistingud maopiirkonnas pärast söömist. Sageli on seedehäirete vallandajaks söök või jook (näiteks vürtsikad toidud või alkohol), mis panevad mao tootma suures koguses hapet.