Üsna sageli kasutatakse refluksi ja seedehäirete mõisteid segiläbi, mõistmata täielikult, mille poolest need erinevad.
Palju arvavad, et seedehäired on lihtsalt refluksi kergem vorm, kuid tegelikult on need siiski erinevad probleemid.
Siit saate teada, mis põhjustab seedehäireid ja mis refluksi.
Mis on
refluks?
Refluks on üsna levinud probleem, mis mõjutab paljusid inimesi erineval määral.
Selle seisundi korral satub maohape söögitorusse ja kurku, põhjustades seal põletustunnet.
Tavaliselt on refluksi sümptomeid lihtne leevendada ravimitega, näiteks antatsiididega nagu Rennie® (kaltsiumkarbonaat, magneesiumkarbonaat), mis neutraliseerib maohappe ja aitab leevendada refluksi sümptomeid.
Kui refluksist tingitud kurguvalu jääb püsima, on soovitatav pöörduda arsti poole.
Siiski põhjus, miks paljud inimesed peavad refluksi seedehäireks, on asjaolu, et refluks on seedehäire tagajärjeks, mitte eraldiseisvaks seisundiks. Seedehäiretel on tegelikult palju rohkem sümptomeid kui ainult refluks.
Mis on
seedehäired?
Seedehäired avalduvad ebamugavustundena või valuna ülakõhus, mis tekivad üldjuhul ülesöömisest, kuid võivad olla tingitud ka näiteks stressist, rasedusest, suitsetamisest või alkoholi tarbimisest.
Millised on seedehäirete sümptomid? Seedehäirete esimene sümptom on sageli puhitustunne, mis tekib pärast söömist. Samuti võib sellega kaasneda iiveldustunne ja sagedane röhitsemine mõnel juhul ka koos toidu tagasivooluga.
See võib juhtuda igal ajal, kuid kõige sagedamini juhtub see kohe pärast söömist.
Seedehäired on sageli tingitud liigsest maohappest, mis puutub kokku seedesüsteemi tundlike limaskestadega.
See on põletustunne, mis paneb inimesed sageli uskuma, et refluks ja seedehäired on erinevad seisundid, mitte et refluks tuleneb seedehäiretest.
Kuidas leevendada seedehäireid? Kui teil esineb seedehäireid (ja seetõttu ka refluksi!), siis siin saab Rennie® (kaltsiumkarbonaat, magneesiumkarbonaat) aidata, leevedades ebamugavaid sümptomeid.
Rennie® (kaltsiumkarbonaat, magneesiumkarbonaat) on ravim, mis aitab vähendada ebamugavustunnet. See neutraliseerib liigse maohappe, muutes selle veeks ja teisteks lahustuvateks sooladeks.
Seedehäiretega võitlemisele aitavad kaasa tervislik elustiil ja tasakaalustatud toitumine. See aitab vähendada mõlema probleemi tekkimise tõenäosust.
Kui teie sümptomid püsivad pikka aega (teil on pidevalt seedehäired) või kui seedehäired esinevad regulaarselt, siis pöörduge abi saamiseks arsti poole.